News-čásáky

Rolling Stone, RockOne

13. května 2009 v 17:10 | GreenPajula
Zas na titulních stranách časáků:

Billboard Magazín

6. května 2009 v 17:18 | GreenPajula
Greeni jsou aj v Billboard Magazinu . Celý článek si můžete přečíst TADY.


KERRANG!

6. května 2009 v 16:54 | GreenPajula
Green Day jsou na titulní stránce Kerrang! Magazinu .

http://www.greendayauthority.com/site_images/kerrangcovermay2009.jpg

NME magazín

22. dubna 2009 v 12:17 | GreenPajula
O GD se píše v NME Magazínu, jsou i na titulní straně...píše se tam o jejich vystoupení v klubu Uptown Theater v Oaklandu...fotky z toho vystoupení naleznete v TOMTO článku.

Obrázek “http://greendayauthority.com/TheBand/articles/nmeapril2009/coversm.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Scany zde↓↓↓


Bike Magazine

4. dubna 2009 v 0:41 | GreenPajula
O Mikeovi se zmínili v interview v jakémsi anglickém časopise "Bike Magazine". Článek je o nezávislém výrobci motorek z Kalifornie, u nějž je Mike zákaznákem.

Scany:

Rocksound Magazine

3. dubna 2009 v 23:42 | GreenPajula
V časopise Rocksound Magazine je 5 stránek o Green Day. Nic nového o albu, jen článek o jejich kariéře, k jejich 20. výročí...Například tam je "5 největších koncertů", "20 věcí, které jste (pravděpodobně) nevěděli" a "5 klipů, které musíte vidět"...navíc tam jsou i 2 plakáty.
Obrázek “http://www.rocksound.tv/images/uploads/issue121_300.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Scany↓↓↓

Album vyjde 15.května!!

26. března 2009 v 22:15 | GreenPajula
Časopis Spin Magazine (www) potvrdil, že nové album vyjde 15.května! První singl, kterým bude "Know Your Enemy" by měl být v prodeji již v dubnu. Je tam aj novej rozhovor...ae fakt jako nemám čas to překládat, tak si poradíte snad sami XDD Tady jsou scany
Page 1 | Page 2 | Page 3 | Page 4 | Page 5 | Page 6 | Page 7 | Page 8
a když dáte CELÝ ČLÁNEK, tak tam jsou rovnou zkopírovaný...jsou tam supr nový fotky!:P

Obrázek “http://images.q4music.com/content/q/theqdaily/other/greendaycover200.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

NME magazín

3. března 2009 v 20:26 | GreenPajula
V NME je krátké interview s Sixten - toe ten jehož obrázek byl inspirací pro obal desky 21st CB. Byl totiž obviněn, že ten jeho obrázek kopíruje umělce jménem Banksy, který nakreslil obal alba Think Tank od Blur.

Scan↓↓↓

Obrázek “http://1039sweetchildren.net/upload/images/1235734928.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Překlad↓↓↓

Umělec alba Green Day, ne vykradač Banksyho

Green Day odhalili obal svého nového alba, ale byli obviněni z kopírování Blur

Green Day oznámili, že jejich nové album "21st Century Breakdown" vyjde v květnu. Nicméně, obal jejich 8. studiového alba vyobrazuje líbající se pár nakreslený na zdi, což okamžitě podnítilo fanoušky napsat do NME, že je to celkem podobné obalu desky Think Tank od Blur, kterou nakreslil Banksy.
NME hovořilo se street umělcem Sixten, který původně nakreslil obrázek, který inspiroval Green Day, a ten řekl, že to není v žádném případě kopie, protože obrázek nakreslil již v orce 2002, tedy rok před vydáním alba Think Tank. "Předpokládám, že prostě lidé, kteří se jen odkazují na Banksyho, budou řvát 'Banksy' pokaždé, když něco podobného uvidí." řekl. "Je lepší než většina."
Ačkoliv Sexiten právě zjistil, že kapela se rozhodla využít jeho obrázek, tvrí, že byl vděčný Billlie Joe Armstrongovi aspol, že se ho zeptali. "Mě kresby byli už mnohokrát ošizeny," přiznal. "Zjistil jsem, že i další kapela to použila na svém obalu desky. Znáte dobrého právníka, abych si mohl nechat začít platit?"
Naštěstí pro Green Day, kteří tento týden začali mixovat 16 písniček, které se budou dělit do 3 aktů, Sixten je jejich fanouškem. "Vážně jsem měl rád 'Kerplunk' a 'Dookie' když jsem byl dítě," řekl. "Nalomil jsem si kost v rameni při jedný z jejich show. Skvělý časy!"
To ho ale nepřinutilo k tomu, aby přestal kapele radiot ohledně jejich obalu nové desky. "Když jsem to poprvé viděl, radil jsem jim, aby to předělali," směje se.

Rolling Stone

20. února 2009 v 20:14 | GreenPajula
Vyšel ten novej Rolling Stone...překládat to ae bohužel nebudu, pže na to ted nemám čas, možná pozdějc někdy no, ale nvm nvm...Tady jsou zatim scany:

SPIN magazín

19. února 2009 v 19:24 | GreenPajula
SPIN magazín měl také možnost slyšet 6 písní z nového alba a zveřejnili jejich recenzi online TADY.
Překlad zhruba:

Deska Green Day 21st Century Breakdown , jedna z nejvíce očekávaných novinek roku 2009, vyjde v květnu. Včera, se zástupci labelu kapely, Warner Bros., zhoupli do naší kanceláře SPINu v dolním Manhattanu, aby nám pustili 6 písní alba z celkových 16 a nakrmili nás smaženými kuřaty.

Náš verdikt? Je to skvělý! (A kuřata byla tako dost dobrá)

V 6 písních si Green Day udrželi jejich punkovou naléhavost a úzkostné texty, ale rozšířli své ambice. Používají dramatické hudební posuny připomínající Queen a klasické rockové kytary jako the Who. Je zde dokonce ostrá klavírová balada, která by se líbila Fioně Appel.

Zpěv Billie Joe Armstronga se probíjí k falsettu, což jeho zpěvu dodává novou úroveň emocí.

Jeho texty míchají politické se společenským, zobrazují osoby na okraji společnosti zrazené církví i státem. Zaměřuje se na chamtivost, zkorumpované náboženství a válku. Album je rozděleno do tří částí - Heroes and Cons, Charlatans and Saints a Horseshoes and Handgrenades.

Napsat 21st Century Breakdown, následníka American Idiot z roku 2004, který vyhrál Grammy, trvalo Armstrongovi 3 roky. Kapela byla ve studiu s producentem Butchem Vigem(Nirvana, Against Me!) od minulého podzimu.

Tady jsou hlavní údaje o 6 písních, které jsme slyšeli:

"21st Century Breakdown" - zatím nejepičtější song Green Day. S klidnými slokami a pronikavým, živým refrénem jako u Bohemian Rhapsody od Queen, se tato pětiminutovka mění od cembala a zvuků jako od Edgeovi (U2) kytary k útočným bicím a barré akordům plnících arény. Armstrongovi texty o jeho vrstevnících jsou stejně naléhavé jako hudba: "My generation is zero / I never made it as a working class hero. Dream America, dream / Scream America, scream." (Má generace je na nule/ Nikdy jsem neměl úspěch jako hrdina dělnické třídy. Sni Ameriko, sni/ Křič, Ameriko, křič.)

"Know Your Enemy" - díky svižnému tempu a horečným kytarám zní tato píseň jako z dob Dookie. A Armstrong pokračuje ve své politické řeči: "Do you know the enemy / "Silence is the enemy so give me revolution." (Znáš svého nepřítele / Ticho je nepřítel, tak mi dej revoluci.)

"Before the Lobotomy" - Armstrong zpívá tak, jak jsme ho nikdy předtím neslyšeli. Hraje na akustickou kytaru a zpívá velmi vysoké tóny, zatímco text je velmi bolestný: "misery [is] drenched in gasoline." (Utrpení je promočené benzínem)

"March of the Dogs" - Tleskání, sjíždění po kytaře, texty o znásilněných psech - to vše doprovází ostré obviňování současného náboženství. Tvrdé a rychlé od začátku do konce. V tomto ostrém, čtyř a půl minutovém songu se Armstrong chvástá "I threw my conscience in the river in the shadow of doubt" (Hodil jsem své svědomí do řeky ve stínu pochybností), což se odkazuje na známou pasáž z Bible, Psalm 23:4, ve kterém je "I will walk through the valley of the shadow of death... I will fear no evil." (Půjdu údolím stínu smrti...Nebudu se bát žádného zla)

"Restless Heart Syndrome" - zatím největší zvukové odbočení Green Day. S tichým pianem a zpovědním textem ["I've got a really bad disease / Its got me on my hands and knees" (Mám velmi vážnou nemoc / Dává mě to do kolen a rukou)] Armstrong rýhuje Fionu Appels. Do chvíle než se spustí kytary stylu Linkin Park.

"21 Guns" - nejchytlavější z nových písní. Tento song pokrývá ve svých 5 minutách velkou plochu, od sóla akustické kytary (podbného "Boulevard of Broken Dreams") až po bohaté elektrické riffy Briana Maye (kytarista Queen). Ale nejzabijáčtější část je refrén, kde se Armstrong dostává v napínavém momentě do velmi vysokých tónů, kterých nikdy dříve nedosáhl, což nám připomíná "All the Young Dudes" od Mott the Hoople.

Dobrá práce, kluci.

Obrázek “http://www.spin.com/sites/spin.com/files/imagecache/huge_page_view/sites/spin.com/files/090212-green-day.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Nooo začínám bejt na to celkem dost zvědavá:))

Big Cheese Magazine

31. ledna 2009 v 18:42 | GreenPajula
V únorovým čísle časopisu Big Cheese Magazine najdete článek "90 alb pro rok 2009", kde se píše samozřejme i o GD...A Greeni jsou i na titulní stránce:)

A pak na jejich stránkách je anketa o "Nejlepší Kalifornský pop punk album 90. let", můžete volit pro Dookie TADY.

Obrázek “http://1039sweetchildren.net/upload/images/1233355281.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Billboard Magazine

24. ledna 2009 v 18:35 | GreenPajula
V Billboard Magazínu je malá zmínka o GD...Scan↓↓↓


http://www.greendayauthority.com/articles/Billboard/012409.jpg

Nové CD v dubnu?

9. ledna 2009 v 13:41 | GreenPajula
V novém čísle časopisu Kerrang je článek o neočekávanějších albech v roce 2009. Zmínka je zde samozřejmě i o Green Day, že album by mohlo vyjít v dubnu. Ještě neni ale ohlášené žádné oficiální datum vydání...

NewsWeek

17. prosince 2008 v 17:49 | GreenPajula
V novém čísle časopisu News Week je článek o GD - o American Idiot. Tady je scan↓↓↓


Scany z AP

26. listopadu 2008 v 20:38 | GreenPajula
No, je to už skoro všude, tak to sem hodim taky:D...Musim to sem dát zmenšený, pže když to normal vložim, tak část neni vidět, protože toe moc velký..tak jen doufám, že to zas nezmizí někdy!!(jakože určitě jo)...dejte celý článek↓↓↓


..takhle jdou popořadě

Billie o Bonovi

13. listopadu 2008 v 21:29 | GreenPajula
Rolling Stone udělal žebříček 100 Greatest Singers, kde se na 32. místě umístil Bono z U2. No a Billie tam o něm píše - přečíst v originále si to můžete TADY. Chtěla sem to přeložit, ae nemám na to ted čas, tak sryyy...Ale aspon tady poslední odstavec:

"Nikdy jsem z něj neměl pocit, že by manipuloval se silou svého hlasu proto, aby se ukázal. Říká se, že moře se nikdy neotočí naruby (nvm jak přeložit...asi nějaký am. rčení:D). A to je Bono, neustále hledá nové způsoby, jak něco zazpívat. Toe jedna z věcí, kterou jsem se od něho naučil: Nikdy neodpočívat. Stále naslouchat a být dobrý posluchač. To je duše zpívání - a on ji rozhodně má."

Scany z Big Cheese

29. července 2008 v 18:12 | GreenPajula
Mno tak jaxem psala včera, taxe na GDA objevily scany z toho časáku Big Cheese...tady je máte:

Big Cheese

28. července 2008 v 11:36 | GreenPajula
Billie je na hlavní stránce srpnového čísla časopisu Big Cheese. Článek je nazván Punk's Not Dead, ae ještě se neví, o čem je...scan bude snad později.

Spin magazín

6. července 2008 v 12:10 | GreenPajula
Spin magazín nazval Greeny jako "Umělci roku pro život" společně s Ericem Claptonem a Melissou Etheridge. Celý časopis online najdete TADY

Drum magazín

6. července 2008 v 12:06 | GreenPajula
Tré Cool skončil na druhém místě v časopise Drum v žebříčku "Nejlepší punkový bubeník" ...1. se umístil Travis Barker. Všechny nominace TADY
 
 

Reklama